top of page

Додавання і віднімання в межах 10

  • innaevmenenko
  • 3 нояб. 2016 г.
  • 4 мин. чтения

ПОДОРОЖ ДО МІСТА ЗНАНЬ Мета: закріплювати вміння учнів додавати і від­німати числа у межах 10;

закріплювати навички усної лічби; розвивати логічне мислення, мовлення дітей;

піднімати емоційний настрій через використання каз­кових персонажів, сюрпризних моментів; виховувати цікавість та інтерес до успіхів у математиці, любов до усної народної творчості.

Обладнання: потяг з геометричних фігур, казкові ге­рої (Чебурашка і Крокодил), віршовані логічні задачі, квитки на потяг, хмаринка, краплинки, квіти, геом­тричні фігури для кожного учня, Золота рибка, назви станцій, динамічна таблиця зі словом «Мо-лод-ці!»

ХІД УРОКУ


Організація класу.Дзвоник дзвонить, не стихає,Школярів усіх скликає: Гей, до класу поспішайте,На місця свої сідайте!Починається урок!На уроці не куняй —Математику вивчай! Оголошення теми, мети та завдань уроку.

Сьогодні у нас не звичайний урок математики, а математична подорож до міста Знань. Успіх її залежить від вас, діти. Будьте сміливі, кмітливі, відважні. Подрожуючи, ми маємо пам’ятати основні правила: хочу все знати; буду уважним, старанним; буду активним; • знаю сам — навчу того, хто не знає, допоможу йому. Щоб добре все знати, Ми будемо міркувати, А також рахувати, Задачі розв’язувати, Свій розум розвивати.

Закріплення вивченого матеріалу. Робота з геометричним матеріалом.

А у подорож ми вирушимо чарівним потягом. Погляньте уважно і скажіть, чому він чарівний? З чого він складається? (З геометричних фігур.) Так, аз яких саме? Порахуйте, скільки трикутників, кругів, квадратів? (Кожен ряд лічить певні фігури.) Яких фігур найбільше?— Порівняйте, яких фігур більше, квадратів чи трикутників? Молодці! Геометричні фігури ви запам'ятали добре і можете їх розрізняти. А хто веде потяг? (Машиніст.)

Ось вам наступне завдання: потрібно з геоме­тричних фігур скласти машиніста (у кожного учня на парті лежать геометричні фігури, з яких слід скласти машиніста). Молодці! Усі чудово впоралися з цим завдан­ням, гарні вийшли машиністи. Залишилося сісти на місця й вирушити в подорож. Але щоб потрапити у потяг, кожному пасажирові треба придбати квиток. Для цього розв’яжемо такі завдання.Усне опитування (за правильну відповідь учень отри­мує квиток). Викласти числову смужку (перші три квитки). Назвати «сусідів» числа 8, числа 5. Порівняти числа 6 і 7; 9 і 5; 4 і 4. Полічити від 10 до 1. Назвати третій день тижня.Гра «Збери повітряні кульки».На дошці прикріплені повітряні кульки, на яких на­писані приклади, а внизу — відповіді. Чебурашка і Крокодил Гена розв’язували при­клади на повітряних кульках. Повіяв вітер, і кульки розлетілися. Допоможіть казковим героям, «прив’я­жіть» приклади за допомогою «ниточок» до потріб­них відповідей. — Молодці! Усі придбали квитки. Погляньте на них уважно, що на них зображено? (Обличчя.) А чого не вистачає? (Ротика.) Ротик ви домалюєте напри­кінці уроку. Якщо урок вам сподобається, намалюєте усмішку, а якщо ні — то сумний вираз обличчя.Отже, квитки у нас є, потяг і машиніст є, і ми мо­жемо сміливо вирушати в подорож. Звучить магнітофонний запис: «Увага! Увага! З пер­шої колії відходить потяг № 19 з села Зеленого до міс­та Знань. Просимо пасажирів сісти на свої місця». Далі звучить гудок потяга і стукіт коліс. Ми прибули на зупинку «Казкова». А чи люби­те ви казки? Які казки ви знаєте?Послухайте ось таку казку.Жили собі дід і баба поблизу синього моря. Вони жили в землянці цілих тридцять і три роки. Баба пря­ла, а дід ловив рибу... Коли одного разу дід закинув у море вудку — зловилася рибка, але не проста, а зо­лота... Як називається ця казка? (Діти відповідають.) Так, «Золота рибка». І саме вона нам приготу­вала наступне завдання. Якщо його виконаємо, змо­жемо продовжити нашу подорож.Математичний диктант. Перелік казок ми продовжимо під час матема­тичного диктанту. У назвах казок, які я читатиму, зна­йдіть числа і позначте їх у зошиті відповідними циф­рами. Уважно слухайте.«Один палець», «Дві кізочки», «Троє поросят», «Чо­тири рясні дощі», «П’ять бажань», «Про змія, у якого шість голів», «Сім козаків і восьмий, який був отама­ном», «Дев’ять братів і десята сестриця Галя».Учень читає диктант: 1; 2; 3; 4; 5; 6; 7; 8; 9; 10. У якому порядку — зростання чи спадання — записані цифри математичного диктанту? Назвіть цей ряд чисел у порядку спадання від 10 до 1. Усі ці числа ми зустрінемо на інших зупинках. Тож, вирушаємо до іншої зупинки, назву якої ми ді­знаємося, якщо відгадаємо загадки.Запалали в чистім полі Ніби галстуки червоні.То палає в полі так Польовий червоний... (мак).Я на сонце дуже схожа:Золотиста, ніжна, гожа.Рано-вранці розквітаю,Пелюстками всіх вітаю.Відгадати вам не важко, Називаюсь я — ... (ромашка). Молодці! А як ми можемо назвати відгадки од­ним словом? (Квіти.) Отже, наша зупинка — «Квіткова галявина».А щоб наші квіточки були гарними, великими, що потрібно? (Поливати їх.) Тож, допоможімо дощикувпасти на квіти. Для цього треба розв’язати приклад на краплинці й опустити її на квіточку з правильною відповіддю.На дошці прикріплені квіти, хмаринка та краплин­ки. Учні почергово виходять до дошки, вибирають кра­плину з прикладом, розв ’язують його та опускають на певну квітку. Молодці! Ви дуже гарно попрацювали, і ми мо­жемо вирушати далі. А після гарної роботи потрібно що? (Відпочити.) Ось ми й прибули на зупинку «Від­починок».Фізкультхвилинка (під музику «Голубой вагон»). Відпочили і рухаємося далі. Перед нами зупин­ка «Загадкова».Робота в групах. Діти розв’язують задачі та скла­дають приклади. Добре, усі дітки виконали завдання, і ми можемо вирушати до кінцевої зупинки «Місто Знань». Діточ­ки, на яких зупинках ми побували під час подорожі? А які завдання виконували? Добре, а от місто Знань — це і є ваша рідна школа, де ви навчаєтесь і будете ще багато років здо­бувати знання, спілкуватися і мріяти.Зараз повернемося до наших квиточків і кожен з вас домалює на ньому ротик. Якщо урок сподобав­ся, то малюєте усмішку, а якщо ні, то — сумний ви­раз обличчя.

Підсумок уроку. Молодці, на уроці математики ви виконали чи­мало завдань, бо були активними, добре лічили. І я усім вам ставлю оцінку «Мо-лод-ці!».Дуже вам дякую!


 
 
 

Comentarios


Избранные посты
Проверьте позже
Когда посты будут опубликованы, вы увидите их здесь.
Недавние посты
Архив
Поиск по тегам
Мы в соцсетях
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square

© 2016 Інна Михайлівна Євмененко. Сайт создан на Wix.com

  • Facebook Clean Grey
  • Twitter Clean Grey
  • LinkedIn Clean Grey
bottom of page