top of page

ЛІЧБА І ПОРІВНЯННЯ ЧИСЕЛ У МЕЖАХ 10

  • innaevmenenko
  • 27 окт. 2016 г.
  • 2 мин. чтения

Мета: закріплювати вміння дітей рахувати в межах 10; розвивати точні та швидкі обчислювальні навички; вправлятись у порівнянні чисел у межах 10;прищеплювати любов до уроків математики.


Обладнання: малюнок великої ялинки, картки-іірашки-цифри, малюнки лисички, вовчика, індивідуальний лічильний матеріал, карткиіграшки для самостійної роботи.


ХІД УРОКУ


І. Організація класу.

Створення ігрової ситуації.

[if !supportLists]— [endif] Діти, уважно послухайте за-гадку і відгадайте її.

Влітку і взимку вбрання одне,

Та кличуть дітки на Різдвомене,

Щоб я на свято до них прийшла,

Цяцьок багато їм принесла.

[if !supportLists]— [endif] Ялинка.

[if !supportLists]— [endif] Правильно. А коли ми прикрашаємо ялинку? (Відповіді учнів.)

[if !supportLists]— [endif] Чому ми прикрашаємо саме ялинку? (Відповіді учнів.)

Зараз я розповім вам легенду.

Коли народився Ісус Христос, до нього приходили люди, тварини і навіть рослини, щоб поклонитися Месії. Усі приносили дари. Яблунька принесла яблучка, вишня — вишеньки. І тільки ялинка стояла осторонь, боячись поколоти своїм голками Ісуса, і дарів вона не мала. Глянув Ісус на ялинку і сказав: «За те, що ти така добра, щира, ти завжди будеш зеленою, а на Різдво люди братимуть тебе у свої оселі і будуть прикрашати іграшками, цу- керками, горіхами».

[if !supportLists]— [endif] Чи любите ви прикрашати ялинку?

[if !supportLists]— [endif] Сьогодні ми разом прикра­симо Різдвяну ялинку у казково­му лісі. Заплющить очі. Рахуймо: 1, 2, 3.

На дошці з з’являється намальова­на на великому картоні ялинка.


[if !supportLists]II. [endif]Повторення та закріплення ви­вченого матеріалу.

Лісом біг той,

Що влітку носить сіру шубу,

Взимку — білого кожуха,

Має тріщиною губу,

Косі очі й довгі вуха.

[if !supportLists]— Зайчик.

[if !supportLists]— У його кошику лежали іграшки-числа. Він так поспішав і спіт­кнувся. Кошик упав, усе висипа­лось. Допоможіть зібрати іграшки на ялинку.

Діти прикрашають ялинку.

[if !supportLists]— Що можна сказати про ці числа: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10?

Учні розповідають про свої асо­ціації, читають віршики.

Гра «Моя улюблена цифра».

Лічба предметів і порівняння.

[if !supportLists]— Ялинку прикрашаємо у лісі, тож, прикрасьмо її так, щоб були гостинці для лісових мешканців, а скільки чого, полічімо.


[if !supportLists]— Скільки грибочків, морквин, яблучок? Чого більше? На скільки більше? На скільки менше?

Складання прикладів.

[if !supportLists]— Звірі дуже вдячні за подарун­ки. А деякі з них принесли пода­рунки і для нас.

В темнім лісі проживає,

Довгий хвіст пухнастий має.

їй на місці не сидиться,

А зовуть її ... (лисиця).

Лисичка підготувала для вас такі приклади:

7... 9 8 - 1 =

8... 4 1+ 2 =

З ... 2 3+ 4 =

1 ...10 2 + 7 =

Діти розв’язують приклади.

А сірий, зубастий

По полю блукає,

Ягнят шукає ... (вовк).

Вовчик сказав, що його подару­нок цікавіший.

2 + ... = 8

10 - ... = 2

... + 3 = 9

Фізкультхвилинка.

Малюнок: ялинка умовно поді­лена на три частини.

[if !supportLists]— Скільки вершечків? Скільки кульок? Що можна запитати? Чого більше? На скільки більше?

Робота з індивідуальним лічиль­ним матеріалом.

[if !supportLists]— Викладіть стільки кружечків, скільки цукерок на малюнку. Ви­кладіть стільки трикутників, скіль­ки кульок на малюнку. Що можна сказати? Чому?

Аналогічно проводиться порівнян­ня іграшок на ялинці.

Робота в зошитах.

[if !supportLists]• Хвилинка каліграфії. Записа­ти цифри від 1 до 10.

[if !supportLists]• Розв’язування прикладів.

На парті у кожного ялинка, ви­різана з картону. На ялинці при­клади. Прикрасимо свою ялинку.

Діти самостійно розв’язують приклади.

Робота в парах.

[if !supportLists]— Складіть приклади.

На парті дві іграшки з цифрами. Діти в парах складають приклади на порівняння, додавання, віднімання.

Робота з геометричним мате­ріалом.

[if !supportLists]— А кого ж ми поставимо біля ялинки вартовим?

[if !supportLists]— Бабу снігову.

[if !supportLists]— Давайте її зліпимо.

[if !supportLists]— З яких фігур її зліпили ?


[if !supportLists]III. [endif]Підсумок уроку.

[if !supportLists]— От і прикрасили ми Різдвя­ну ялинку.

[if !supportLists]— Молодці! Ви добре попра­цювали.

[if !supportLists]— Що вам найбільше сподоба­лось на уроці?

[if !supportLists]— А тепер не гріх і заколядувати.

Колядка «Нова радість стала».




Недавние посты

Смотреть все

Commentaires


Избранные посты
Проверьте позже
Когда посты будут опубликованы, вы увидите их здесь.
Недавние посты
Архив
Поиск по тегам
Мы в соцсетях
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square

© 2016 Інна Михайлівна Євмененко. Сайт создан на Wix.com

  • Facebook Clean Grey
  • Twitter Clean Grey
  • LinkedIn Clean Grey
bottom of page